CoronoMada, ateities spėjimas ir 2020 m. archetipai. I dalis

Australijos lietuvė KRISTINA DRYŽA, verslo ir vadybos pasaulyje žinoma kaip viena įtakingiausių pasaulio futurologių ir verslo konsultančių  2020 sausio 30 dieną Verslo žinių konferencijoje skaitė pranešimą kurie archetipai turės didžiausią įtaką 2020 metams.

Mes pradėjome analizuoti, stebėti ir įsitikinome, kad Kristina buvo 100% teisi.

Kristina numatė, kad 2020 m. vyraus šie archetipai – Atsiskyrėlis, Gyduolis, Džokeris ir Išvaduotojas.

Ji taip taikliai nuspėjo, kad net neįtikėtina.

Būtent šiuo metu mes stebime jų šešėlinių būsenų pasireiškimą: išoriškai primestą izoliaciją; žalingos / destruktyvios sveikatos problemos; chaosas / netikros naujienos; įstatymų tironija.

„Mes gimstame instinktyviai rezonuodami su tomis archetipinėmis istorijomis, nes taip sukurta pasąmonė…“, – tvirtino Karlas Jungas.  

Kas atsitiks jeigu suvoksime esantys vieno ar kito archetipo galios lauke? Mums atsiveria galimybių langas! Gimusi įžvalga gali kardinaliai pakeisti tolimesnį gyvenimą.

Kokią istoriją mums gali lemti Kristinos Dryžos numatyti archetipai? Apžvelgsime juos skirtingais lygmenimis: dvasine ir fiziškąja prasme. Fiziškai tai gali atsispindėti net mūsų dėvimuose rūbuose.

Pirmasis archetipas – Atsiskyrėlė:

Plintant koronovirusui visi papuolėme į izoliacijos spąstus ir daugelį žmonių pradėjo kankinti stipresnis ar silnesnis nerimas ir nežinomybė. 

Ar neprimena jums ši situacija juodai baltos vaikystės nuoskaudos – kai jūs buvote nepelnytai nubausta?

Mūsų vaikystėje dar buvo įprasta pastatyti į kampą, uždaryti vieną kambaryje, neleisti žaisti su draugais. Todėl visai nekeista, kad iš pasąmonės žvelgia tie pats jausmai – nuoskauda, pyktis, liūdesys…

Daugelis “susitraukė” – pradėjo taupyti, kaupti atsargas,  rengtis kuo papuolė. 

Stiliaus kortos

Stiliaus kortose Style Cards by Natali Radkevice grįstomis archetipais Atsiskyrėlė aprašyta kaip besikankinanti ir vieniša moteris. Vienatvė yra jos skausmas ir išsigelbėjimas. Drabužiuose ji slepiasi kaip savo tvirtovėje.

Kiekvienas archetipas turi savo šešėlinę pusę – atsiskyrėlė bėga genama savo baimių, o ne noro pabūti viena. Atsisako padėti, užsidaro savo pačios sukurtame pasaulyje, kuris gali būti užpildytas pykčio, nerimo ar baimės. Renkasi maišinę netvarkingą aprangą.  

Pažiūrėkite aplink, jei jūs, jūsų šeimos nariai ar kaimynai yra apsirengę kuo papuola, kažkokiai senais beformiais rūbais, greičiausiai jie yra Atsiskyrėlės/Atsiskyrėlio archetipo spąstuose.

Tačiau nereikia išsigąsti, visada archetipai turi ir savo šviesiąsias puses, kurią jūs galite atverti, Šviesioji atsiskyrėlės pusė, tai sąmoningas atsiskyrimas nuo pasaulio, kelias į save, siekis “išmokti” vienatvės, atsiskyrimo, kad būtų galima susikoncentruoti į savo vidinį pasaulį. Pradėti domėtis tomis žinių sritimis, kurios jus traukė, bet neturėjote joms laiko. Atsiskyrėlė sujungia savyje du polius – giliausius išgyvenimus ir aukščiausią pažinimą. Ji įgauna aiškumą, galią ir mokėjimą susitarti su savimi. Tarnauja savo pačios kūrybinio prado išlaisvinimui.

    Pati žinomiausia “atsiskyrėlės mados” kūrėja, tai kultinė asmenybė dizainerė Michele Lamy. Tik pažiūrėkite, kaip ji iš rūbų ir aksesuarų sukuria savo olą, savo neįveikiamą tvirtovę.

Patarimai

Žinoma, aš nepatariu jums pilnai perimti jos stilių, bet jūs galite paeksperimentuoti su turimais rūbais ir papuošalais. Sukurkite savo kokoną,  kaip kad demonstruoja Giedrė Pukienė, ir pasislėpkite jame, tegul jis jums suteiks laikiną prieglobstį, tokį kaip kad jautėte mamos glėbyje, ar slaptoje, paslėptoje nuo suaugusių akių, jūsų slėptuvėje. Savo “urve” skaitykite knygas ir klausykitės muzikos.

Atsiskyrėlės būsenoje patariu skaityti C.P. Estes knygą “Bėgančios su vilkais. Laukinės moters archetipas mituose ir pasakose”.

O nuostabusis muzikos alchemikas Michailas Kazinikas pataria klausytis J.S. Bacho “Vargonų knygelę”: 

“Muzika, tai didžioji sutartis su Kūrėju”

©Autorė stilistė-psichologė Natali Radkevičė ir Darius Radkevičius

Nuotraukos iš  interneto ir “Style cards by Natali Radkevice

II dalis:

http://www.versloknyguklubas.lt/articles/coronomada-ateities-spejimas-ir-2020-m-archetipai-ii-dalis/

Share on: