KoronoMada, ateities spėjimas ir 2020 m archetipai. III dalis. Džokerio archetipas

Krizei užsitęsus Džokeris, klounas, fokusininkas,  pradeda reikšti savo teises ir rodyti savo galią. Kuo ilgiau truks krizė, tuo stipresnė jo jėga pasireikš. Džokeris taps pagrindiniu žaidėju, gins savo teises ir demonstruos galią.

Džokeris laužo taisykles, skelia anekdotus ir naudojasi gudrumu, kad įgytų pirmenybę. Jis gali sukelti rimtų rūpesčių ar būti juokdariu (grėsmingas legendinis blogiukas ar apsigimęs klounas) – tai priklauso nuo to, kaip ilgai tęsis neapibrėžtumas. Tačiau jis visada vertas dėmesio, nes gali išmokyti vertingų pamokų.

Iš esmės fokusininkas yra sunkmečio archetipas, kuris moko išversti nepalankią situaciją į kitą pusę – savo naudai, padeda išmokti ne tik to, kaip išsivaduoti iš bėdų, bet ir kaip tuo pasinaudoti. Žinoma, Džokeris ne visada laimi, tačiau jis tikrai suteikia sau geriausią šansą tai padaryti.

Taro magija tvirtina, jog jei jūs neįsisąmoninote, kad juokdarys jau turi galią, tada beprotystė, sumišusi su drąsa, lydės jus ant bedugnės krašto, kur juokdarys ir toliau džiaugsmingai žais pasaulinius rūpesčius, nebijodamas nuslysti į bedugnę pasitikėdamas savo sėkme.

Tik įgavęs vidinio pasitikėjimo, nebijantis vienatvės, įgijęs vidinę pusiausvyrą žmogus pasiruošęs žengti žingsnį į bedugnę ar į karstą, kurį magas su ilgakoje padėjėja ruošiasi perpjauti su siaubingu pjūklu. 

Tai lemiamos pasiruošimo dienos, tai dienos, kada blanki idėja pradeda įgauti ryškius kontūrus, o delnus niežti pabandyti. 

Jūs esate pasiruošusi žengti į herojės kelią, kuri, kaip vaikas, elgiasi lengvai, spontaniškai ir lyg žaisdama. Tai ypatingos vertės dienos, kada kūrybinės idėjos pradeda materializuotis.

Stiliaus kortos

Style Cards by Natali Radkeviceartimiausia agresyviai Džokerio formą atspindi  Plėšikė. Puldama ji išlaisvina savo vidines jėgas. Ji sugeba padaryti viską, nugalėti bet kokiomis aplinkybėmis bet, kaip ir Gerda iš pasakos „Sniego Karalienė“, mažojoje plėšikėje už išorinių šarvų pasislėpusi jautri širdis. 

Drabužiai provokuojantys, toks pat ir makiažas, ir šukuosena. Derina skirtingus stilius, mėgsta šokiruoti. 

Jos šėšėlinė pusė: vyraujančia niūri nuotaika, nežabota, aikštinga ir užsispyrusi. Ji linkusi užgožti ir slopinti kitas asmenybes. Drabužiai atspindi jos protestą, visas įvaizdis šaukte šaukia – puolu pirma. 

Būti su ja izoliacijoje yra nelengva, ji valdinga, agresyvi, visą laiką linkusi pažeisti išorinius apribojimus, primestas taisykles. Ji gali jus provokuoti, erzinti. Kaupiasi energijos kamuolys, kurį galima panaudoti kaip griovimui taip ir kūrybai. 

Jeigu jūs nepasidavėtė baimei, nerimui, o išmokote pirmų dviejų archetipų pamokas (Atsiskyrėlė ir Gyduolė), tada jums ateina ypatingos dienos, kada kūrybinės idėjos gali materializuotis.

Aprangoje šis archetipas gali pasireikšti skirtingai. Jis sukelia norą apsivilkti tai, kas šaus į galvą, derinti skirtingas spalvas, tekstūras ir stilius, provokuoti ar juokinti.

Pats Džokerio stilius yra sudėtingas dėl spalvinės gamos, paradokso, ne kiekviena panorės atrodyti juokingai, todėl šį stilių retai pamatysite…

Tačiau pamatyti galima, tik pažiūrėkite į Erica Jennings ir Jurgį Didžiulį bei jų draugus:

O čia pavyzdžiai iš interneto platybių:

Mados atstovai

Mano manymu yra dvi rimtos stiliaus ikonos, kurios naudoja Džokerio archetipą – tai  dizainerė Vivienne Westwood ir Zandra Rhodes. Taip pat galima prisirinkti kūrybinių idėjų iš kai kurių Dolce & Gabbana kolekcijų.

Patarimai

Kadangi mes dar sėdime namie, jūs turite drąsiai atverti rūbų spintą ir pravėdinti suplėkusį orą. Pats laikas padaryti tvarką. Nauji laikai reikalauja ypatingų rūbų, rūbų, leidžiančių jums kelti koją už jūsų namų ribų.

Mano patarimas: ištraukite iš spintos visus beprotiškus dalykus, kuriuos kažkada nusipirkote egzotiškose šalyse, sendaikčių turguose ir folkloro festivaliuose. Pižamos vakarėlių laikas baigėsi, atėjo laikas eksperimentams. Kur, jei ne namie, geriausia išbandyti naują amplua. Įžūlumas ir ekstremalumas suteiks energijos naujam postūmiui. Surenkite namų madų šou! Dalykitės nuotraukomis su draugėmis ir draugais. Paleiskite naują „Facebook’o“ virusą.

III dalis. Džokerio archetipas.

Rekomenduoju perskaityti Margaret Atwood knygą “Tarnaitės pasakojimas”.

Muzikos mago MIchailo Kaziniko patarimas klausyti G. Donizetti 

 G. Pergolesi operą “Tarnaitė – ponia”:

“Muzika, tai didžioji sutartis su Kūrėju”

©Autorė stilistė-psichologė Natali Radkevičė ir  Darius Radkevičius

Nuotraukos iš  interneto ir “Style cards by Natali Radkevice

Share on: